30. kolo hokejovej Slovnaft extraligy mužov

11.12.2009 Celý región

HK ŠKP Poprad - HKm Zvolen 4:5 (2:1, 0:2, 2:2)
Góly: 6. A. Kroták (Šechný), 13. Marcel Haščák (Šechný), 46. Fabian (Klouda), 50. P. Segľa (Marcel Haščák, Rataj) - 14. P. Pucher (J. Kopecký, Michal Chovan), 25. Zd. Nedvěd (P. Szabo), 29. Zd. Nedvěd (Pikkarainen, Valach), 52. L. Čierny (J. Kopecký), 58. Chovan (Pucher)
Vylúčení: 7:7 na 2 min.
presilovky: 2:2
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Višňovský - Gajan, Tornay
1923 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Igor Majeský - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba
Zvolen: J. Laco - L. Čierny, Juraško, Valach, Pikkarainen, Cebák, Urban, Haas, J. Suchý - J. Kopecký, P. Pucher, Michal Chovan - Zd. Nedvěd, P. Szabo, Otčenáš - V. Baláž, Marek Haščák, Kóňa - B. Ihnačák, Estrada, Gálik

Súčasné tabuľkové postavenie, no najmä víťazstvo v Bratislave navodilo medzi divákmi oprávnenú radosť a želanie pokračovať aj dnes v sérii úspechov proti súperovi, ktorý podtatrancov ešte nezdolal. Kamzíci vypočuli želanie svojich priaznivcov a už v 6. minúte zavelili kapitán Kroták ku gólovému otvoreniu scenára zápasu v čase, keď hrali oslabení o D. Brejčáka. Domáci vysadli na koňa a po necelých piatich minútach, keď pre zmenu hrali presilovku o jedného hráča, zvýšil Marcel Haščák na 2:0. Pozornejšie začal hrať aj súper, ktorý dal o minútu neskôr kontaktný gól. Hostia vyšli z kabíny do druhej tretiny osviežení svätenou vodou. S enormným nasadením sa pustili do domácich, ktorí akoby zabudli hrať. Síce útočili na zvolenskú bránu, bolo to však bezzubé a hlavne bez gólového efektu. A tak prišli údery zo strany hostí. Najskôr vyroval Nedvěd z hry v 25. minúte, aby po štyroch minútach už v presilovke uviedol Zvolenčanov do vedenia 3:2. Popradčania pritvrdili muziku, častejšie napádali gólmana Laca, v druhej štvrtine však neskórovali. Domáci chceli rýchlo vyrovnať, hostia pomaly striedali a otupovali ostrie kamzíkov. Tri sekundy pred návratom Szabu zo štvorminútového trestu domáci vyrovnali Fabianom. V 50. minúte dali Popradčania štvrtý gól zo skrumáže pred bránou, rozhodca sa dlhšie radil s videorozhodcom – a uznal ho. Od 51. minúty hrali hostia presilovku 5:3 a ihneď vyrovnali na 4:4. A aj bodku víťazným gólom Chovana v 58. minúte dali hostia. Kamzíci venovali svojim priaznivcom nepríjemný darček pod vianočný stromček.

Vladimír Klinga, tréner Popradu: "Vedeli sme, že nás čaká nepríjemný súper. Aj keď sme dali úvodné dva góly, celý zápas sa mužstvo nedokázalo dostať do tempa. Podali sme vlažný výkon, hoci sme v zápase viedli. Urobili sme korektúry v útokoch vyvinuli sme tlak, otočili vývoj a odohrali niekoľko dobrých minút v závere – to je však na víťazstvo v zápase naozaj málo. "
Ernest Bokroš, tréner Zvolena: "Všetci vieme, v akej situácii sa nachádzame. Mužstvo však pracuje poctivo na tréningu aj v zápasoch. Stále nám šťastie unikalo, dnes sa tešíme z dvoch vecí - v hektickom zápase sme získali tri body, no nás trénerov hlavne teší, že sme prekonali doterajšiu normu, keď sme nedokázali dať viac ako dva góly. "

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 4:7 (1:1, 0:2, 3:4)
Góly: 14. Vantroba (M. Dian, Kolba), 44. Bambúch (Kútny), 46. P. Frühauf (Tománek, Bulík), 55. Češík (Drotár) - 5. Rudolf Huna (Andrašovský, S. Gron), 28. P. Bartoš (S. Gron, Jenčík), 39. Rudolf Huna (Andrašovský, S. Gron), 42. Andrašovský (Rudolf Huna), 52. Šachl (Rudolf Huna), 53. Jenčík (J. Sýkora), 59. Gron
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše Bambúch 10 min za zhodenie rukavíc, Vojtek (obaja B. Bystrica) 10 min za nešportové správanie - Húževka 10 min za nešportové správanie, M. Gajdoš (obaja Košice) 10 min za napadnutie hlavy a krku
presilovky: 2:1
oslabenia: 1:1
rozhodovali: Baluška - Horínek, Junek
3418 divákov

B. Bystrica: M. Vojtek (53. Fedor) - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, J. Mocek, R. Paľov - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, Kútny - Rumpel, Češík, Drotár - Bendík, Ľ. Sabol, T. Sýkora
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, M. Gajdoš, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl - Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš - Jenčík, Šachl, Vorel - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. M. Bartánus (Kropáč, J. Halaj) - 11. D. Skokan (Tesařík), 17. A. Nedorost (Vaic, Sersen), 46. Hujsa (Demel, Richard Huna), 60. Vaic (Hujsa)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše: D. Skokan (Slovan) na 10 min za nešport. správanie
rozhodovali: P. Grečko - T. Orolin, Snášel
3250 divákov

Liptovský Mikuláš: Fikrt - T. Devečka, Heš, D. Devečka, Hučko, P. Lištiak, M. Varga, Kršňák, Privoznik - M. Bartánus, J. Halaj, Roháč - Mikula, Cibuľa, V. Novák - Kropáč, Kuric, Kriška - Ďurný, Durdiak, M. Oravec
Slovan: Konrád - Tesařík, Bohunický, Čajkovský, Turunen, Tulupov, Sersen, Janík - Demel, Hujsa, Richard Huna - A. Bezák, A. Nedorost, Lažo - Róbert Huna, Vaic, D. Skokan - Lisoň, O. Rusnák, T. Varga

MsHK Garmin Žilina - Dukla Trenčín 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Góly: 49. V. Nemec (M. Kokavec, M. Hreus) - 43. Jánoš (Sekeráš, Paroulek), 46. M. Hlavačka (Jánoš, Paroulek), 51. Dubec (Michel Miklík, Kollár), 52. Jánoš (Tomík)
Vylúčení: 4:5 na 2 min
rozhodovali: Halecký - Valach, Gašparík
1032 divákov

Žilina: Lipovský - Nádašdi, Horák, Hriňa, Bobček, Rúfus, Turoň - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, Škoda, Hájnik - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Koložváry, Pleva, Spilar
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, Jarábek, M. Hlavačka - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, Tybor, O. Ďuriš - T. Radulay, P. Kopecký, Troliga